Moravské Toskánsko

Dnes sme boli spolu s kamarátmi z foto klubu skúsiť fotografovať Moravu. Všetci to chvália, dávajú na sociálne siete veľa pekných fotografií. Nedávno som sa vracal zo služobnej cesty v ČR a navigácia ma nejako divno stiahla z diaľnice a ťahala ma po vedľajších cestách. Bolo to pomalšie ale mal som možnosť trochu sledovať krajinu okolo. Zrazu som videl nejakých fotografov ako fotia polia. Tak som si začal viac všímať okolie a objavil som zaujímavé zákutia Moravy neďaleko Hodonína. Nie je to až taká vzdialenosť od nás a tak sme sa tam  dnes vybrali. Počasie bolo pekné a  mohol som urobiť pár zaujímavých záberov. Odchod z domu bol o 5 hod. aby sme stihli východ slnka.

Celkový pohľad

Ranná hmla

Pohľad na poorané pole, ktoré pripomína morské vlny

Mesiac bol stále na oblohe, čo umožnilo urobiť zaujímavú fotografiu.

Jedinečný nezoraný pás so stromami nás fascinoval.

Cesta, ktorá sa kľukatila poliami.

Zaujal ma aj tento kríž pri viniciach.

Všetky fotografie v galérii:

O mesiac neskôr. Neskorá jeseň. Neboli ideálne podmienky, ale ako tréning a hľadanie vhodných miest na ktoré môžem v budúcnosti chodiť to bolo dobré. Kaplnka svätej Barbory nemala ideálne okolie. Našiel som si však presné miesto fotografovania. zemepisná šírka: 48.9994444, zemepisná dĺžka: 17.0736111

Na druhej strane cesty kde sme stáli,  sa dali fotografovať  vinice v protisvetle.

Dalo sa  prejsť cez kus vinohradu a ukázal sa pohľad na zaujímavá krovie, ale veľmi ťažko sa fotografuje, lebo tam zavadzajú stromy.

Bližšie k hlavnej ceste.

Šardické biopásy tiež neboli ideálne upravené ale kúsok vedľa boli zaujímavé vlnky. Musí sa vystúpať peši na hrebeň kopca. Dá sa ísť aj autom, ale terén vhodný pre terénne autá.   zemepisná šírka: 48.9852778, zemepisná dĺžka: 17.0522222

Keď som sa na vrchole otočil opačným smerom tiež bolo čo fotografovať.

Karlínske gaštany už boli bez listov a neboli atraktívne, ale v popredí boli pekné žlté stromy. K fotografovanie treba isť na protiľahlé pole.

Galéria fotografií: