Muránska planina

Zúčastnil som sa spoločného výletu fotoklubu IRIS na Muránsku planinu. 19.10. až 21.10.2018.  Vybrali sme sa tam fotografovať jesennú krajinu a Muránskeho Norika (kôň). Na prenajatom mikrobuse prebehla cesta veľmi príjemne.

Cieľom bol hotel Hunter v Revúčke. Hotel je síce pekný, ale už bolo asi po sezóne a prakticky okrem ubytovania neboli k dispozícii žiadne služby. Bol to však jediný hotel, v ktorom sme si mohli objednať  izby v požadovanej štruktúre.

Viac fotografií hotela si môžete pozrieť tu

V piatok, v deň príchodu, sme sa vybrali po vybalení fotografovať potok, ktorý bol obsypaný spadnutým jesenným lístím.  Skúšal som fotografovať na dlhý čas s pomocou šedého filtra  ND1000 a keď sa zotmelo tak už len ND16. Podarili sa mi niektoré celkom zaujímavé fotografie. Hlavne kamenné srdiečko.

Druhý deň sme sa vybrali na Veľkú lúku, kde sa pasú voľne kone. Vybrali sme si cestu s dosť veľkým prevýšením, ktorá narobila nám starším trošku problémy. Ale zvládli sme to. Po príchode sme zistili, že z druhej strany sa dalo prísť na lúku autom :-). Pri našom príchode sa kone pokojne pásli a bol to celkom nudný pohľad. Vtom sa sa dva kone pustili do sporu. trvalo to len pár minú, ale aspoň som mohol urobiť pár zaujímavých akčnejších fotografií.

Ku koňom sa dalo ísť úplne blízko, hladkať ich, aj kŕmiť.

Po krátkom oddychu sme pokračovali na Muránsky hrad. Tiež bol efektne zapadaný lístím a otvorili sa nám krásne výhľady. Žiaľ bol opar, ktorý komplikoval fotografovanie.

 

Nedeľa bola dňom odchodu domov. Po ceste späť sme sa ešte zastavili odfotografovať  technické pamiatky  Telgársku slučku a Chmarošský viadukt.

 

Všetky fotografie si môžete pozrieť tu: 

Všetky fotografie na tejto stránke: Karol Križan

Fotografie podliehajú autorským právam a bez súhlasu autora ich nie je možné kopírovať ani šíriť!