Víkend v Prahe

Written by nazirk

Rozhodli sme sa navštíviť Prahu ešte v období, dokedy nie je naplnená ľudmi. Tesne pred ukončením školského roku. Krátky výlet  od štvrtka do nedele. Takú Prahu už asi nikdy nezažijem. Na moste nebol žiadny stánok ani predajca, len pár historických postáv.   Pod orlojom sme si mohli dať pivečko  za 45 KČ. Tu sa musím zastaviť. Je veľký rozdiel v prístupe českých podnikateľov a slovenských podnikateľov. Na Slovensku išli ceny služieb výrazne nahor. V Tatrách niektoré hotely dobiehajú korona stratu údajne až 50% navýšením cien. Naopak v Čechách išli ceny dole. Tankové pivo za 2 € (v prepočte)  už je problém kúpiť aj v Trnave. A na Staromestskom námestí úplne v pohode. Trhaná kačica s lokšami v špičkovej romantickej reštaurácii pri mlyne pod Karlovým mostom 9 €. Kde toto na Slovensku? Prístup je úplne iný.  Tá česká cesta sa mi zdá lepšia aj férovejšia. Preto rád chodím do Prahy. A teraz keď bola taká prázdna to bola nádhera.

Podarilo sa mi aj pár celkom slušných fotografií.

Na Karlovom moste bolo ľudí, tak ako na bežnom moste, v nejakom inom meste.

Dali sa robiť v pokoji zaujímavé fotografie. V štvrtok bola aj zaujímavá obloha a mraky.

Pekné fotografie sa dali urobiť aj z brehu Vltavy.

Keď som fotografoval pri brehu Vltavy, priplával k nám vodný potkan a úplne na drzovku išiel k nám a žobral jedlo. Keď sme mu nič nedali išiel k ďalšej skupinke ľudí.

Na Karlovom moste nebolo veľa ľudí.  Bolo tam však pár historických postáv, ktoré ľudom rozprávali históriu mosta a sôch, ktoré sú na ňom.

Jan Nepomucký živý a kamenný.

Mlyn pod Karlovým mostom, pri ktorom bola krásna reštaurácia, kde sme si dali trhanú kačičku s lokšami a k tomu Plzenský Prazdroj.

Cestou z reštaurácie po schodoch na Karlov most.

Ani na hrade nebolo veľa ľudí. Ešte v sobotu ráno taká pohodička. V chráme  sv. Víta som čakal cca 15 minút, pokiaľ mi neodídu dvaja Japonci, ktorí tam šachovali so slúchadlami. Už sa blížila ďalšia väčšia skupina, tak som musel fotografovať.

V zlatej uličke boli historické domčeky otvorené ale polovička predajní suvenírov bolo zatvorených.

Štvrtok a piatok bolo Staromestské námestie skoro prázdne.

Lennonova stena

Zaujal ma tento „horúci pes“.

A obrovské hračkárstvo, kde strede predajne mali kolotoč na ktorom sa vozili deti Detský sen!

A na záver jedna spomienková.

 

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *