Podporujem malých podnikateľov

Po troch mesiacoch koronakrízy prichádza ekonomická kríza a mnohí malí podnikatelia prežívajú ťažké časy. Rozhodol som sa preto,  že v rámci svojich možností, pomôžem niektorým z nich v mojom okolí. Nafotografujem v ich prevádzkach reprezentatívne fotografie o ich činnosti a ukážem ich celému svetu 😊. Viem, že fotografiami ich nenakŕmim, ani nezbavím dlhov, ale  môžem na nich upozorniť, prilákať nových zákazníkov a aj trochu motivovať. Fotografie dám k dispozícii podnikateľom, aby sa s nimi mohli pochváliť svojim priateľom, ukázať svojim fanúšikom.

Poďte spolu so mnou poraziť krízu fotografiami. Vezmite fotoaparát  a urobte 10 reprezentatívnych  fotografií svojej obľúbenej reštaurácie, kaderníctva, umelca, kaviarne, malého zlatníctva, cukrárne, predajne ovocia a mnohých ďalších.  Pridajte kratučký text a umiestnite ho na fb stránke https://www.facebook.com/Podporujem-malých-podnikateľov-102025514898269/ alebo  na Instagrame #podporujemmalychpodnikatelov.

Prinesie Vám omnoho viac ako si myslíte. Okrem toho, že urobíte správnu vec a niekoho podporíte svojimi „obrázkami“ zdokonalíte  sa vo fotografovaní. Určite všetci s ktorými sa dohodnete Vám budú vďační  a radi Vás v budúcnosti doporučia alebo si Vás sami objednajú.

Poďme do toho z úcty k tým, ktorí sa nebáli ísť do vlastného podnikania a my máme vďaka tomu na Slovensku krásne obchodíky, výborné reštaurácie a kaviarne, kvalitné pekárne, cukrárne a mnoho ďalších výborných prevádzok.  Teším sa na Vašu podporu. Karol Križan.

 

Prvé doporučenie

Zlatníctvo MOTIVO

Všetkým, ktorí si chcú urobiť radosť pekným šperkom, doporučujem navštíviť zlatníctvo MOTIVO na Štefánikovej 3 v Trnave. Zlatníctvo sa nachádza kúsok od Mestskej veže v zrekonštruovanej historickej budove.  Privíta Vás  mladý a sympatický pár Katka a Edo. Obchod je plný krásnych a zaujímavých šperkov, ktoré vytvoril svojimi šikovnými rukami Edo. Profesionálny zlatník, pre ktorého je jeho povolanie koníčkom, vytvára naozaj úžasné a originálne kúsky. Katka svojim zjavom a prístupom k zákazníkom dotvára príjemnú atmosféru tohto čarovného miesta pod vežou. Pokiaľ chcete podporiť regionálnych podnikateľov a zároveň urobiť radosť originálnym darčekom sebe, alebo svojim blízkym, tak v zlatníctve MOTIVO môžete spojiť príjemné s užitočným.

https://www.facebook.com/motivogold/           https://motivogold.sk/             #podporujemmalychpodnikatelov

Vzhľadom na to, že som na vlastnej stránke tak som do galérie dal všetky fotografie, čo som odfotografoval

 

Druhé doporučenie

Cyklo centrum plus

Pandémiu sme ako tak utlmili a ľudia „hladní“ po pohybe začali vyhľadávať rôzne možnosti športového vyžitia. Jednou z možných alternatív, v Trnave populárnych,  je bicyklovanie.  K príjemnému zážitku z bicyklovania potrebujeme nielen bicykle, ale aj doplnky, oblečenie, príslušenstvo. Dôležitý je aj servis. Hlavne teraz po zime je dobré si dať bicykel skontrolovať a nastaviť. Všetky tieto požiadavky vie splniť Cyklo centrum plus na Námestí Jozefa Herdu 1. Nenápadný malý vchod do obchodu klame telom. Za ním sa nachádza predajňa nabitá bicyklami a potrebami pre cyklistov. Ponúkajú tu aj odborný a záručný servis. Celým tento raj bicyklov riadi skúsený odborník a zároveň majiteľ obchodu p. Erik Hirner. Teraz si spomínam, že pred mnohými rokmi som si tam kúpil aj ja bicykel. A funguje stále dobre!  Takže, pokiaľ chcete kúpiť bicykel alebo nejaký doplnok , alebo bicykel  opraviť,  Cyklo centrum plus je tá správna voľba.

https://www.cyklocentrumplus.sk/                                                 https://www.facebook.com/cyklocentrumplus/

Tretie doporučenie

MDS – grafické štúdio

Koronakríza asi najviac postihla reklamné agentúry a grafické štúdiá. Nekonali sa žiadne akcie, koncerty, športové akcie a výkonnosť tohto segmentu klesla prakticky na nulu. Aj preto moje tretie doporučenie smeruje do grafického štúdia MDS v Bratislave. Grafické štúdio MDS sídli v budove VD Úsvit, Tomášikova 26, Bratislava na 5 poschodí. Majiteľa Roba Kucmena poznám osobne a považujem ho v oblasti grafiky za špičkového odborníka. Vlastne ani nepoznám lepšieho :-). Štúdio má široký záber. Vytvorí pre Vás plagáty, katalógy, knihy, ponúka grafický design, tvorbu grafiky, grafické práce, dizajn manuál, tvorbu loga (od návrhu loga podľa zadania až po výrobu loga). Má vlastné fotografické štúdio, kde Vám urobí kvalitné fotografie produktov. Zabezpečí fotografovanie akcií aj objektov v exteriéri. Kvalitu jeho práce dokumentuje  dlhoročná spolupráca s takými známymi  firmami ako Tatrachema alebo Danubiana Meulensteen Art Museum.

Ak potrebujete dať svojmu podnikaniu novú vizuálnu formu a tvár tak v MDS dostanete špičkovú kvalitu za rozumnú cenu.  Kontakt: studio@method.sk

 

Štvrté doporučenie

Ria Nails – nechtové štúdio

Štvrtým doporučením sa dostávam do nepoznanej krajiny. Nechtové štúdio predstavuje  pre chlapa tajuplný  svet žien. Trošku som mal aj obavy, čo ma čaká. O to príjemnejšie bolo moje prvé stretnutie  so svetom gélových nechtov. Nechtové štúdio Ria Nails sa nachádza v pekne  zariadených priestoroch na Štefánikovej 16  (vo dvore) v Trnave. Milá pani majiteľka Mária Uhričová je odborníčka na pravom mieste. Kvalitné vybavenie štúdia, profesionálny prístup a široká ponuka služieb sú hlavnými devízami štúdia. A spokojné zákazníčky, sú toho dôkazom.  Štúdio Ria Nails poskytuje tieto služby : manikúra, gélové nechty, gél lak, masáž rúk.

Ako chlap, nemám s takýmito službami osobnú skúsenosť, ale dievčatá, musí to byť super 🙂

https://www.facebook.com/rianailsstudio/       https://www.instagram.com/rianails_trnava/?igshid=tur26uxzju28

 

Piate doporučenie

Baldisimi – bistro

Na Tamaškovičovej ulici 1 (za kruhovým objazdom pri Lídli smerom, na Bratislavu, vpravo) sa nachádza útulné bistro Baldisimi. Interiér dýcha príjemnou domácou atmosférou. Dokonca tu majú hojdačky, na ktorých sa môžete pohojdať. Bistro ponúka raňajky, obedy, zeleninové šaláty, domáce koláčiky, bagety, kávičku, čaj, smoothie aj ionozovanú vodu. Každé jedlo Vám pripravia s láskou. Je vždy z čerstvých potravín, ktoré nakupujú u regionálny pestovateľov Trnavského regiónu a dodávateľov v Rakúsku. Všetky tieto mňamky má pod dohľadom majiteľ bistra Andrej Baláži (Baldo). Je veľmi kreatívny a neustále prekvapuje novými nápadmi. Napr. tým, že v tomto období si môžete v Baldisimi kúpiť čerstvú zeleninu a ovocie.  Príďte do Baldisimi okoštovať kvalitné jedlo z kvalitných surovín.

Kontakt:  https://www.baldisimi.com        https://www.facebook.com/baldisimi       https://instagram.com/baldisimi

 

Šieste doporučenie

Ecoterra – drogéria eko a bio

Ekológia sa stáva dôležitou súčasťou nášho života. Ľudia sa snažia chovať tak, aby neškodili prírode. V klasických obchodoch je však ponuka  obmedzená. A preto vznikajú špecializované obchody s ekologickým zameraním. Jedným z takých je Ecoterra na rohu Starej a Pekárskej ulice. Pôvodne v roku 2017 začínala ako drogéria s ekologickou a bio kozmetikou a čapovanou prípravkami na čistenie a pranie  talianských značiek Ecobolle, Biolu, Biopuro, Tiama . Od roku 2019 pôsobia pod značkou ecoterra&bibis. Ponúkajú bezobalové produkty značiek ECOBOLLE a BIOLU. Vytvorili vlastnú značku bezobalovej drogérie a kozmetiky vyrábanú na Slovensku – ecoterra&bibis. Svoju ponuku rozšírili aj o bezobalové potraviny. Prídte vyskúšať! A ak nemáte vlastné obaly, nevadí, v predajni vám ponúknu svoje.

kontakt: https://www.facebook.com/EKO-drogéria-Ecoterra-Trnava-631546643720522/     http://www.ecoterra.sk

 

Siedme doporučenie

Gurmet – reštaurácia

Korona kríza najviac zasiala reštauračný priemysel. Mnohé reštaurácie mali dlho zatvorené a teraz sa len veľmi pomaly rozbiehajú. Rozbieha sa aj reštaurácia Gurmet. Je to relatívne novootvorená jedáleň, ktorú žiaľ korona pribrzdila. Gurmet sa môže pochváliť kvalitnou domácou kuchyňou. Jedlá sa pripravujú z tých najlepších surovín, bez polotovarov. Dôraz sa kladie na čerstvosť a kvalitu. Robia tu výborné husté polievky a pečú chutné koláčiky. Všetko riadi milá pani majiteľka Ľubica Suchoňová.  Reštaurácia Gurmet je trošku schovaná na Nitrianskej ceste 30 (keď vchádzate do Trnavy smerom z Bratislavy, tak pred čerpacou stanicou Slovnaft doprava, vedľa predajne Hondy). Ale keď chcete skúsiť domácu kuchyňu v príjemnom prostredí, stojí zato prísť ochutnať. Pokiaľ ste lenivý a nechce sa Vám nikde chodiť,  tak dovezú jedlo až k Vám domov, alebo do práce.

Kontakt: https://www.facebook.com/gurmettrnava/              https://instagram.com/gurmettrnava

 

Ôsme doporučenie

Penzión Milka

Ôsme doporučenie som už neplánoval. Tomu zodpovedajú aj fotografie. Ale  občas treba zmeniť svoje plány 😊. Bol som na Orave a ubytoval som sa v penzióne Milka. Nedalo mi, nepodeliť sa o dobré skúsenosti s týmto penziónom. Penzión sa nachádza priamo v Habovke, kúsok od školy. Za super cenu, ponúka príjemné a čisté ubytovanie v izbách s vlastným sociálnym zariadením. Parkovanie tiež nie je problém. Oproti penziónu je vyhradená plocha kde sa zmestí dostatok áut. Za príplatok sa dajú objednať naozaj bohaté raňajky.  O všetko, v čítane prípravy raňajok sa stará majiteľka,  p. Milka. A dobrých nájomníkov 😊 ponúkne Hafirovicou (čučoriedkovicou) .  Na obed a večeru si môžete zájsť do okolitých reštaurácií, ktorých je pešo dostupných dosť.  Alebo si môžete urobiť opekačku. Pred penziónom, pri potoku,  je pripravená plocha s ohniskom, lavicami na sedenie a drevom. Veľmi romantické. Ďalšou výhodou je, že kúsok od penziónu sa nachádza zastávka autobusu a vláčika, ktorý vás odvezie do Zuberca, alebo až pod Spálenú k lanovke. Samozrejme , že pre nenahraditeľných je aj WIFI!  Veľmi príjemné ubytovanie, ktoré môžem  len doporučiť.

Kontakt : http://www.penzionmilka.eu

Tel: +421 908 220618                     Mail: penzionmilka@gmail.com